W Warszawie można znaleźć wiele prężnie funkcjonujących kancelarii komorniczych, które zajmują się przede wszystkim odzyskiwaniem wierzytelności. Do takich miejsc należy chociażby komornik-warszawa.info.pl , która na co dzień ma mnóstwo spraw.

Kancelaria komornicza to miejsce, gdzie pracują powołani przez Państwo urzędnicy. Komornicy zatem to państwowi urzędnicy, którym przysługuje szereg praw. Mogą oni zająć dowolny majątek dłużnika celem spłacenia jakichś wierzytelności. Kancelarie komornicze zajmują się bardzo często sprawami zaległych zobowiązań takich jak kredyty konsumenckie, pożyczki, ale również sprawy alimentacyjne, których także jest bardzo wiele.

Każda kancelaria komornicza może ponadto zajęte mienie wystawiać na licytacjach. Takie licytacje w niektórych miejscach cieszą się dość dużym zainteresowaniem. Szczególnie często na licytacjach organizowanych w Warszawie przez kancelarie komornicze kupowane są mieszkania. W taki sposób można nabyć mieszkanie lub dom w niezwykle korzystnej cenie.

Nieruchomość wystawiona na licytacji

Cena wywoławcza

Dom o powierzchni 130 m²

135 tys. zł

Las o powierzchni 0,8 ha

140 tys. zł

Dom o powierzchni 250 m² na działce o powierzchni 5500 m²

700 tys. zł

Mieszkanie o powierzchni 37 m² w Lublinie

130 tys. zł

Lokal o powierzchni 40 m² w Wałbrzychu

58 tys. zł