Złoto może się okazać zyskowną inwestycją. Cena złota uzależniona jest w dużym stopniu od dolara amerykańskiego. Ale należy sobie zdawać sprawię, że wartość kruszcu i tak nie spadnie poniżej pewnej wartości. Wiąże się to przede wszystkim z ogromnym zapotrzebowaniem na ten materiał zarówno przemysłu przetwórczego jak i elektronicznego. Dużym atutem złota jest to, że stanowi ono fizyczny nośnik pewnej wartości. Oczywiście można również zakupić złoto wirtualne, ale takie postępowanie polecane jest przede wszystkim doświadczonym graczom giełdowym, którzy często kupują oraz sprzedają i dla których posiadanie fizycznego złota stanowi zbędny balast.

Jakie złoto warto zakupić?

Możemy kupić złoto w różnej postaci- figurek, biżuterii, puzderek, a także innych ozdób jednak jeżeli chcemy osiągnąć sukces finansowy to warto wybrać złoto czyste w postaci sztabek lub monet. Wszystkie inne złoto ma raczej wartość kolekcjonerską, a nie inwestycyjną.

Rodzaje popularnych monet bulionowych

Monety często kupowane przez inwestorów to :

– American Eagle, czyli amerykańska moneta o probie 0,917,

– Maple Leaf, czyli kanadyjska moneta mająca stop o wartości 0,9999,

– Suweren, czyli brytyjska moneta o próbie 0,917.

Złoto z postaci monet można zakupić pod adresem www.mennicaskarbowa.pl. Mennica dla swoich klientów oferuje również opcje związaną z bezpiecznym przechowaniem zakupionego złota. Ma to duże znaczenie szczególnie jeżeli kupimy duże ilości, a nie wiemy, gdzie je przetrzymywać, a także jak przetransportować.